תצורות הענן שלנו

ישנן שלוש תצורות שירותי ענן עיקריים. כשמדברים על שירותי ענן לעסקים כל אחת מהן נועדה לענות על צרכים עסקיים ספציפיים ולהתאים את סביבת הענן ככל האפשר לתהליכים הארגוניים והעסקיים של הארגון.
התצורה הנפוצה ביותר היא תוכנה כשירות (SaaS – Software as a Service): כמו Microsoft365, Salesforce ועוד.

התצורה השנייה היא פלטפורמה כשירות (PaaS – Platform as a Service), המספקת כלים הדרושים לתפעול אפלקטיבי כמו RDS AWS, Google Kubernetes Engine או RadHat OpenShift ועוד.
התצורה השלישית היא תשתית כשירות (IaaS – Infrastructure as a Service) המשתמשת במודל תשלום שירותים מהענן לפי צריכה, כמו למשל EC2 Instance של AWS, Azure VM של מיקרוסופט ועוד.

לצד שלוש התצורות האלו, חיון טכנולוגיות מציעה ללקוחותיה שירותי מחשוב ענן מקומיים, כאשר התוכנה והחומרה מותקנות במשרדי החברה או במרכז הנתונים בארגון.

ישנם שלושה מודלים עיקריים לפריסת ענן

ענן ציבורי: מודל מחשוב ענן זה מרמז על הפיכת נכסים דיגיטליים בענן לציבורית דרך האינטרנט, המוצעים בחינם או על בסיס מנוי.

ענן פרטי: הוא מכונה גם “ענן ארגוני”. בניגוד לענן הציבורי, היא משרתת חברה אחת ואינה מספקת גישה למשתמשים לא מורשים. 

ענן היברידי: כפי שניתן לדעת מהשם, המודל הזה הוא שילוב של תשתית מקומית, ענן ציבורי וענן פרטי. חברות גדולות בדרך כלל משתמשות בו לשמירה על נתונים חשובים בשירותים פרטיים ושונים המכוונים לתמיכה בציבור.

למה לעבור לענן?

המעבר מתוכנות מדור קודם ואימוץ ענן הם צעדים הגיוניים ומתרחשים במידה כזו או אחרת בכל הארגונים. יצרנים מצידם מעניקים ללקוחות היום מגוון צורות עבודה בענן ופתחים בפניהם עולם מגוון, שמסייע להם באימוץ מתקדם של פתרונות מגרציה לענן, לטובת המשכיות עסקית ו/או להשקעה שמשתלמת די מהר.

אלו הסיבות העיקריות לעבור לענן היום:

 1. חיסכון: הפחתת עלויות, זמן ומשאבים הכרוכים בניהול דאטה, תחזוקה ותשלום בעבור שירותים כמו חשמל ושטח ריצפה. 
 2. סקלביליות: היכולת להיענות במהירות לדרישות שיא מצד אחד ולקיבולת נמוכה יותר כשצריך מהצד השני. כל זה נעשה באופן אוטומטי וללא מאמץ או זמן. 
 3. בִּטָחוֹן: ספקי ענן אמינים משדרגים באופן קבוע את שירותיהם בהתאם לתקנים האחרונים בתעשייה ועומדים בתקנות. צעדים כאלה נועדו להפחית את הסיכון להתקפות סייבר על הלקוחות.
 4. מהימנות: המיגרציה לענן היא גם צעד אמין להפחתת זמני ההשבתה ולהפחתת הסיכון לאובדן נתונים בעתיד.
 5. יישום מהיר: מנקודת מבט של צמיחה עסקית, הענן מעניק הזדמנויות בלתי מוגבלות לארגונים ואף נוגע גם למידת יישום החדשנות הדיגיטלית. עם גמישות טכנולוגית המוצעת על ידי ספקי ענן, צוותי הפיתוח בארגונים יכולים לייעל ולהאיץ את תהליכי העבודה.
 6. זמינות: מחשוב ענן מאפשר ללקוחות שלנו ולצוותים המקצועיים לגשת ליישומים מכל מקום בעולם ובכל עת. כלומר הלקוחות שלנו יכולים להתקדם ולהציע לעובדיהם לוח זמנים גמיש, ומעבר חלק לעבודה מרחוק.

פתרונות נוספים שלנו

 • ענן פרטי – Private Cloud

  תחום הענן הפרטי מעניק ערך רב לארגון וימשיכו להוות מרכיב חשוב בעולמות הענן ורכיב מרכזי בעננים היברידיים. כאשר רוב הארגונים כיום משתמשים בעננים ציבוריים כפתרון הטוב ביותר ליחס העלות-תועלת, ביצועים וזמינות, חלקם יעדיפו להשתמש בעננים הפרטיים שמים בדגש על יכולות ביטחון ותאימות.

  לפרטים נוספים
 • ענן היברידי – Hybrid Cloud

  גישה המשלבת ענן ציבורי ופרטי מעניקה לארגונים אופטימיזציה מלאה ליחסי עלות -שימוש בענן.
  שמירה על עמסי עבודה נכונים, מידת אבטחה גבוהה, צריכת משאבים מווסתת ואימוץ מודל עלויות גמיש, גורמים לפתרון הענן ההיברידי להיות מאד מושך ומשכנע עבור ארגונים רבים מכל התחומים והגדלים.

  לפרטים נוספים


לקוחות מובילים

לקוחות מובילים

ויזה כאל
LABS
רשות הטסע והגנים
שערי מדע ומשפט
אמדוקס
SafeCharge
טבע
IAI
IAI elta
בזק
yes
קשת
ידיעות אחרונות
האקדמית כנרת
הפניקס
מועצה אזורית שומרון
מרכז רפואה מעיני הישועה
mer group
אל על
הבנק הבינלאומי
בנק דיסקונט
מגדל
Playtech
Elbit_Systems
Ministry of Defence
Refael רפאל


מתעניינים בפתרונות מחשוב של חיון טכנולוגיות? <br />
צרו קשר

מתעניינים בפתרונות מחשוב של חיון טכנולוגיות?
צרו קשר

  X
  למידע נוסף צרו איתנו קשר